Karşıyaka Elektronik Sigaralardan Hangisi?

Kodu: karşıyaka elektronik

Elektronik Sigarada Hangi Marka Daha İyi?

 Sigara içeriğinde birçok zararlı madde barındırmakta ve çeşitli hastalıklara davetiye çıkarmaktadır. Bunun yanında sigara maliyet açısından da kullanıcıları zor durumda bırakmaktadır. Günümüzde sigaranın bu olumsuzlukları sebebiyle birçok sigara kullanıcısı, sigara bırakma yöntemlerini araştırmaktadır. Sigaranın kişide yarattığı olumsuz durumları, hastalıkları ortadan kaldırmak için alternatif olarak elektronik sigaralar tercih edilmektedir. Yapılan araştırmalara göre elektronik sigara normal sigara kadar zararlı değildir. Bunun sebebi ise elektronik sigaranın duman değil buhar üretmesidir. Çeşitli markalar tarafından üretilen elektronik sigaralar kişilerin tercihlerine göre farklı marka ve modellerden oluşmaktadır.

 

 Ne Tür Bir Kullanıcıyım?

 

 Elektronik sigara kullanıcılarının en çok merak ettiği sorulardan biri ise “Hangi marka daha iyi?” sorusudur. Bu sorunun cevabı kişinin elektronik sigaradan beklentisiyle ilgilidir. Öncelikle elektronik sigara Direct to lung (DL) yani ciğer çekimi ve Mout to long (MTL) ağızdan ciğere çekim olarak ikiye ayrılmaktadır. Ciğer çekimini destekleyen karşıyaka lektronik sigaralar genellikle nargile içicilerine tavsiye edilmektedir. Ağızdan ciğere çekim ise normal sigara kullanıcılarına uygun olarak görülmektedir. Bu sebeple kullanıcılar öncelikle kendi ihtiyaç ve beklentilerini belirlemelidir. Nargile gibi direkt olarak ciğere çekim yapmak isteniyorsa DL tercih edilmeli, sigara gibi önce ağza oradan da ciğere çekim yapmak isteniyorsa MTL cihaz tercih edilmelidir. Bu konuda yapılacak bir hata sonucunda hangi marka ve model seçilmiş olursa olsun kullanıcının ihtiyaçları tam olarak karşılanamayacaktır.

 

 Hangi Marka ve Modeli Seçmeliyim?

 

 Günümüzde birçok elektronik sigara üreticisi bulunmaktadır. Ciğer çekim ve ağızdan ciğere çekim konusunda kullanıcı tarafından bir karara varılmışsa marka araştırılmasına geçilmektedir. Kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen elektronik sigara markaları ise şunlardır;

 

 Vaporesso

 

 Çeşitli alt modelleri olan Vaporesso markası elektronik sigara kullanıcıları tarafından sıklıkla tercih edilen bir markadır. Fiyatı diğer modellerden biraz daha yüksek olan bu marka, performans açısından kullanıcıları tatmin etmektedir. Özellikle kolay likitlerin kolay doldurulabilir olması bu markanın tercih sebebidir.

 

 Smok

 

 Kullanıcılar tarafından tercih edilen bir diğer marka ise Smok’tur. Fiyatları uygun olmakla birlikte, buhar performansı açısından da kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

 

 Joyetech

 

 Özellikle elektronik sigaraya yeni başlayacak olan kullanıcılara önerilen bir markadır. Kullanım kolaylığı ile elektronik sigaraya yeni başlayan ve tecrübesiz kullanıcılar için önerilmektedir. Likit akıtma gibi problemleri yok denecek kadar az olan bu model, performans açısından da kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir.

 

 Kangertech

 

 Elektronik sigara konusunda öncü firmalardan biri olan Kangertech, kullanıcıların elektronik sigara konusundaki ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Kangertech hem ciğer çekimi hem de ağızdan ciğere çekim için farklı modeller üretmektedir. Estetik görünümü sebebiyle de kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen bir marka olmaya devam etmektedir.

 

 Yukarıda sayılan ve özellikleri belirtilen firmalar dışında birçok farklı elektronik sigara üreten firma bulunmaktadır. Elektronik sigaranın marka ve model seçimi kullanıcının ihtiyaçlarına göre değişmektedir. Bu sebeple kişi öncelikle kullanacağı cihazdan ne beklediğine karar vermelidir.